Aktuella kurser

Våra kurser uppdateras normalt ca kl.13:00 på helgfria bankdagar. Tids- och kursavikelser kan förekomma.
För att köpa eller sälja någon av nedanstående valutor måste du vara kund hos Nokas Värdehantering AB.
 
Kursdatum: 2019-07-18
 ValutaLandperNokas köper sedlarNokas säljer sedlar
AEDFörenade Arabemiraten100n/an/a
AUDAustralien100625,4040691,2360
BGNBulgarien100n/an/a
CADKanada100681,0075752,6925
CHFSchweiz100901,9398996,8808
CNYKina100121,1023151,0377
CZKTjeckien10039,008943,1151
DKKDanmark100133,7952147,8788
EGPEgypten100n/an/a
EUREuroland100999,12451104,2955
GBPStorbritannien1001107,50051224,0795
HKDHongkong100113,7720125,7480
HRKKroatien100n/an/a
HUFUngern1003,05913,3811
ISKIsland1007,06997,8141
JPYJapan1008,25389,1226
NOKNorge100103,4228114,3094
NZDNya Zeeland100599,2790662,3610
PLNPolen100234,2700258,9300
RUBRyssland10013,255216,5318
SGDSingapore100654,2840723,1560
THBThailand10026,984833,6552
TRYTurkiet100156,0850172,5150
USDUSA100889,1335982,7265
ZARSydafr Republ10063,631070,3290

* n/a = för närvarande kan vi ej erbjuda handel i dessa valutor