Aktuella kurser

Våra kurser uppdateras normalt ca kl.13:00 på helgfria bankdagar. Tids- och kursavikelser kan förekomma.
För att köpa eller sälja någon av nedanstående valutor måste du vara kund hos Nokas Värdehantering AB.
 
Kursdatum: 2019-01-22
 ValutaLandperNokas köper sedlarNokas säljer sedlar
AEDFörenade Arabemiraten100n/an/a
AUDAustralien100611,2110675,5490
BGNBulgarien100n/an/a
CADKanada100643,2640710,9760
CHFSchweiz100860,1581950,7011
CNYKina100118,0051147,1749
CZKTjeckien10038,047442,0524
DKKDanmark100130,4492144,1808
EGPEgypten100n/an/a
EUREuroland100973,97801076,5020
GBPStorbritannien1001103,73851219,9215
HKDHongkong100109,3165120,8235
HRKKroatien100n/an/a
HUFUngern1003,06333,3857
ISKIsland1007,06847,8124
JPYJapan1007,83958,6647
NOKNorge10099,8497110,3601
NZDNya Zeeland100576,0135636,6465
PLNPolen100227,3160251,2440
RUBRyssland10012,076815,0620
SGDSingapore100630,1920696,5280
THBThailand10025,258231,5018
TRYTurkiet100160,1510177,0090
USDUSA100857,6885947,9715
ZARSydafr Republ10061,655068,1450

* n/a = för närvarande kan vi ej erbjuda handel i dessa valutor