Aktuella kurser

Våra kurser uppdateras normalt ca kl.13:00 på helgfria bankdagar. Tids- och kursavikelser kan förekomma.
För att köpa eller sälja någon av nedanstående valutor måste du vara kund hos Nokas Värdehantering AB.
 
Kursdatum: 2019-03-22
 ValutaLandperNokas köper sedlarNokas säljer sedlar
AEDFörenade Arabemiraten100n/an/a
AUDAustralien100622,2215687,7185
BGNBulgarien100n/an/a
CADKanada100655,5000724,5000
CHFSchweiz100882,0007974,8429
CNYKina100122,4373152,7027
CZKTjeckien10038,686342,7585
DKKDanmark100133,0803147,0887
EGPEgypten100n/an/a
EUREuroland100993,13001097,6700
GBPStorbritannien1001149,84201270,8780
HKDHongkong100111,7390123,5010
HRKKroatien100n/an/a
HUFUngern1003,15003,4816
ISKIsland1007,40248,1816
JPYJapan1007,92028,7540
NOKNorge100103,1849114,0465
NZDNya Zeeland100603,1075666,5925
PLNPolen100231,7810256,1790
RUBRyssland10012,852816,0298
SGDSingapore100649,1065717,4335
THBThailand10025,907932,3121
TRYTurkiet100157,9565174,5835
USDUSA100876,7835969,0765
ZARSydafr Republ10061,246567,6935

* n/a = för närvarande kan vi ej erbjuda handel i dessa valutor